skip to Main Content
Laenud Elamiseks: Kuidas Saada Parim Tarbimislaenu Pakkumine?

Laenud elamiseks: Kuidas saada parim tarbimislaenu pakkumine?

Tarbimislaenu võtmine elamiskulude katmise tarbeks on kindlasti üks võimalus, kuid kindlasti mitte efektiivne võimalus. Progressiivne laenamine on ohtlik ning vastutustundliku laenamise vastand. Selleks, et tarbimislaenu efektiivselt kasutada, tuleb eelnevalt üle vaadata kõik ohtlikud vaatenurgad leibkonna eelarves. Igakuine eelarve peab sisaldama vähemalt ühte regulaarset sissetulekut, ning see ei tohi olla laen. Regulaarsete sissetulekute alla kuuluvad palgad, toetused, lisasissetulekud- raha, mida saab kasutada aktiivselt igapäevaste kulutuste tarbeks. 

 

Kuid juhul, kui regulaarne sissetulek on aga raskendatud mõni kuu või teatud perioodi ajal, tuleb tarbimislaenu võtmine aga äärmiselt abiks. Tarbimislaenudega kaasnevad kõrged intressid ning lühikesed tagasimakse perioodid. Tegemist on väiksese summaliste laenudega, mida laenuvõtja saab kasutada ootamatute väljaminekute katteks. 

 

Elamiskulude katteks laenu võtmine võib teatud olukordades olla abiks, kuid üldjuhul ei soovitata seda pikaajalise lahendusena. Siin on mõned tegurid, mida tuleb arvestada, kui otsustate, kas võtta elamiskulude katteks laenu või mitte:

 

  1. Rahaline olukord: Arvestage oma praegust finantsolukorda ja laenu tagasimaksmise võimet. Kui teil on hiljem stabiilne sissetulek ja saate mugavalt laenumakseid endale lubada, võib elamiskuludeks laenu võtmine olla mõistlik valik. Kui aga oled juba rahaliselt hädas, võib laenu võtmine su rahalisi raskusi ainult süvendada.

 

  1. Intressimäärad ja tasud: elamiskulude katmise laenudel on tavaliselt kõrged intressimäärad ja tasud, mis võivad aja jooksul kiiresti suureneda. Enne registreerumist tutvuge hoolikalt laenutingimustega, et tagada parim võimalik pakkumine.

 

  1. Alternatiivid: kaaluge muid laenu võtmise alternatiive, nagu kulude vähendamine, osalise tööajaga lisatöö leidmine või rahalise abi otsimine perekonnalt või sõpradelt.

 

  1. Hädaabifond: Ideaalis peaks teil olema hädaabifond, mis suudab katta ootamatud kulud ilma laenu võtmata. Enne laenuvajaduse võtmist kaaluge hädaabifondist raha võtmist. 

 

Lisaks tarbimislaenudele on erinevaid võimalusi lisasissetuleku loomiseks. Enim eelistatud on aga lisatöö leidmine või investeerimisest saadud tulu realiseerimine. Ekstreemsematest raha teenimise võimalused ei ole mõistlikud (https://www.ninjacasino.com/ee, pokerstars jms). Hasartmängurlus on aga ohutu vaid vastutustundlikult mängides. 

 

Kuidas aga saada parim tarbimislaenu pakkumine?

 

  1. Parima pakkumise leidmiseks võrrelge erinevate laenuandjate laenupakkumisi. Otsige laenuandjaid, kes pakuvad konkurentsivõimelisi intressimäärasid, paindlikke tagasimaksetingimusi ja minimaalseid tasusid.

 

  1. Kontrollige oma krediidiskoori ehk maksevõimekuse indeksit. Indeks näitab tõenäolisust maksta tagasi laen õigeaegselt ning määrab piirsumma, mille ulatuses on võimalik tarbimislaenu saada. 

 

  1. Kaaluge tagatisega laene: kui teil on tagatis, näiteks auto või kinnisvara, võite saada tagatisega laenu, mille intressimäärad on tavaliselt madalamad kui tagatiseta laenudel.

 

  1. Lugege peenes kirjas kirja: Enne allkirjastamist lugege kindlasti laenutingimused hoolikalt läbi. Pöörake tähelepanu intressimäärale, tagasimaksetingimustele ja mis tahes tasudele või trahvidele. Kõige määravamad asjaolud pea alati kirjutatud peenemas kirjas, kui ülejäänud laenutingimused. 

 

  1. Kaubelge allahindlusi: mõned laenuandjad pakuvad allahindlusi selliste asjade puhul nagu automaatsete maksete seadistamine või hea krediidiskoor. Küsige laenuandjalt, kas teil on allahindlusi, millele võite kvalifitseeruda. Pankadega tasub kaubelda, sest see võimalus on igati olemas. 

 

Tarbimislaenud on erinevad ning laenupakkujad saavad teha erinevaid pakkumisi vastavalt teie võimekusele seda tagasi maksta. Juhul, kui hetkeolukord teie finantsis ei vasta laenu nõuetele, tuleb leida alternatiivne võimalus raha leidmiseks. Nn krediidikulukusemäära alandamiseks tuleb enne suurendada oma igakuist sissetulekut. Vaid nii tekivad parimad võimalused heade tingimustega tarbimislaenu saamiseks.